1 Mayıs Mahallesinde Ev Ziyaretleri Gerçekleştirdik

1 Mayıs Mahallesinde Ev Ziyaretleri Gerçekleştirdik

Kampanyamız çerçevesinde yaptığımız planların önemli bir kısmını emekçi mahallelerde gerçekleştirdiğimiz ev ziyaretleri oluşturuyor. Bu kapsamda 15 Aralık günü 1 Mayıs mahallesinde iki ayrı eve ziyaret gerçekleştirdik. İlk ziyaretimizde Kürt bir aileye misafir olduk.

Kürtlere ve HDP’ye yönelik saldırılara karşı durmak için ezilenlerin bağımsız kutbunu oluşturmak gerektiğini anlattık. Kürtlere yönelik her saldırıda hükümetle işbirliği halinde olan Millet ittifakına bel bağlamayan bir seçim çalışmasının gerekli olduğunu, bizim de kimsenin böyle bir çalışmayı üstlenmediği için Çetin Eren’i Cumhurbaşkanı adayımız olarak belirlediğimizi söyledik.

CHP’ye oy vermeyi doğru bulmasalar da partileri HDP’nin tutumunu beklediklerini söyleyen aile üyeleri, çalışmamızın aşmayı hedeflediği yüz bin imza gibi engelleri aşmak için destek olacaklarını kaydettiler.

İkinci ziyaretimizi siyasi mücadelenin içinde bilfiil yer alıp bir de tutsak veren bir aileye gerçekleştirdik. Düzen ittifaklarına oy vermeyi doğru bulmadıklarını, bağımsız bir çalışmayı kıymetli bulduklarını söyleyen arkadaşlar kampanyamızın kaygılarını paylaştıklarını dile getirdiler. Kampanyamızın güçlenmesi için destek sözü alarak ayrıldık.