İkinci Tanıtım Toplantımız İzmir Deng Büro’da Gerçekleşti

İkinci Tanıtım Toplantımız İzmir Deng Büro’da Gerçekleşti

17 Aralık’ta gerçekleşen toplantıda Çağdaş Yazıcı Emekçilerin Seferberliği İçin Bağımsız Aday diyenler adına söz aldı. Ezilenlerin sözünü savunan bu çalışmanın böyle mütevazı imkânlarla başlatıldığı koşullarda burjuva partilere oy vermemek gerektiğini düşünen herkesin bu çalışmayı desteklemesi gerektiğini söyledi. Yazıcı’nın ardından söz alan Çetin Eren İstanbul’daki toplantımızda da olduğu gibi demokratik bir anayasayı emekçilerin gücüne dayanan kurucu bir meclisle yapmak isteyenlerin adayı olarak sorumluluk üstlendiğinden bahsetti.

Alınan soruların ardından öğrenci Ercan Kara, Boğaziçi Direnişçisi İsmail Gürler, ÇHD’li avukat Musa Melih Erdoğan, KöZ, öğrenci Hilal Kamak, 2019 İzmir belediye başkan adayı Yalçın Yanık, Boğaziçi Üniversitesi Direnişi’nden Mehmet Atik, hizmet sektörü işçisi Ali İhsan Kıraç ve 2019 İstanbul belediye başkan adayı Güldes Önkoyun destek konuşmaları yaptılar. Etkinlik “Bizi kurtaracak olan kendi kollarımızdır” şiarıyla sona erdi.

Etkinliğin ardından gönüllülerin katılımı ile İzmir’deki ilk seçim koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda seçim kampanyası için İzmir ve çevresinde gerçekleştirilecek etkinliklerin ön planlaması yapıldı.

Bağımsız aday Çetin Eren ayrıca 18 Aralık 2022’de İzmir’de Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde Birleşik İşçi Kurultayı, DKDER, EHP, Kaldıraç, Köz, Söz ve Eylem ve TSİP tarafından gerçekleştirilen asgari ücret eylemine katıldı.