Sefaletin Sorumlusu Hükümeti Emekçiler Gönderecek

Sefaletin Sorumlusu Hükümeti Emekçiler Gönderecek

22 Aralık Perşembe Günü asgari ücretin duyurulması ile birlikte Kadıköy’de Süreyya Operası önünde İşçi Emekçi Birliği’nin çağrısı ile gerçekleşen “Sefalet Ücretini Kabul Etmeyelim!” eylemine katıldık. Eyleme katılan kurumlar arasında BDSP, Kaldıraç, KöZ ve Devrimci Parti de vardı.

Eylemde “Sefalete Teslim Olmayacağız!”, “Kahrolsun Ücretli Kölelik Düzeni!”, “Genel Grev Genel Direniş!”, “Asgari Değil İnsanca Yaşam!” sloganları atıldı. “İnsanca Yaşanacak Ücret İçin Mücadele Edelim! Ücretli Kölelik Düzenini Yıkmak İçin Birleşelim!” pankartı açıldı. Basın açıklamasında bugün sermayenin ihtiyaçları karşılanırken, rant, talan ve yolsuzluk devam ederken emekçilere dayatılan bu sefalet ücretinin kabul edilemeyeceğinden, buna karşı mücadeleyi büyütmek ve örgütlenmek gerektiğinden bahsedildi. “İşgal, grev, direnişlerle kazanacağız!” vurgusu yapıldı.

Bizler de emekçilerin kendi kollarına güven duyan bir seçim çalışmasının sorumluluğunu üstlenip Çetin Eren’i aday gösterenler olarak eylemde yer aldık. Aynı gün HDP’li milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığı kaldırılmıştı. Unutmamalıyız ki emekçilere ve ezilenlere yönelik her saldırının kaynağı aynıdır. Bugün asgari ücret mücadelesi Semra Güzel’in yanında durma mücadelesidir. Semra Güzel, iktidarıyla muhalefetiyle düzenin saldırısına uğradı. Asgari ücret mücadelesine Semra Güzel’in yanında durduğunu her eylemde haykırmakla başlamalı!